یکی از راههای مختلف سفر به استانبول ، سفر هوایی ست. پروازهای ایرانی و ترک متعددی در طول هفته به سمت استانبول پرواز مستقیم دارند. مدت زمان پرواز تهران و استانبول نیز 3 ساعت است. استانبول دو فرودگاه بین المللی دارد. فرودگاه بین المللی آتاتورک ( IATA ) که بزرگتر و اصلی تر می باشد و دربخش اروپایی استانبول منطقه یزیلکوی ( Yesilkoy) و 24 کیلومتری غرب مرکزشهر وجود دارد. این فرودگاه در سال 2011 از لحاظ ترافیک مسافر سی امین رتبه و از نظر تردد مسافران بین المللی، بیستمین رتبه را در جهان کسب کرد وهشتمین فرودگاه پرتردد اروپا لقب گرفت.اغلب پروازهایی که از ایران به استانبول انجام می شود، مانند ماهان و ایران ایر و آسمان در این فرودگاه فرود می آیند.

فرودگاه استانبول

دومین فرودگاه استانبول فرودگاه بین المللی سبیحا گوکجن است که فرودگاهی کوچکتر است و در منطقه کورتکوی ( Kurtkoy )حدود 20 کیلومتری شرق ناحیه آسیایی و45 کیلومتری مرکز اروپایی قراردارد.

فرودگاه استانبول فرودگاه استانبول

برای رفتن به این فرودگاه ها از فرودگاه آتاتورک، در سمت اروپایی شهر با قطار به زیتین بورنو می توان رفت و از آنجا با تراموا به سلطان احمد (به مقصد مسجد آبی و آیا سوفیا) و سپس به سمت شاخ طلایی حرکت کرد.در قسمت آسیایی نیز سوار اتوبوس های هاواش می توان شد و به سمت تکسیم رفت که حدود یک ساعت زمان می برد.این سفر حدود ۴۰ دقیقه تا یک ساعت طول می کشد. برای رفتن به آکسارای نیز می توان از بیرون فرودگاه، سوار اتوبوس هاواش شد که حدود ۴ پوند هزینه دارد و یا با تاکسی که هزینه بالاتری دارد به آنجا رفت.

 فرودگاه استانبول

 فرودگاه استانبول