Back to Top

اقامت در استانبول

چگونه با ثبت شرکت می توانید اقامت بگیرید؟

برای اخذ اقامت در ترکیه و استانبول می بایست پس از ثبت شرکت در استانبول بر اساس شرکت ثبت شده خودتان از دولت ترکیه درخواست اقامت کنید.یکی از نکات اساسی قابل توجه برای گرفتن اقامت در ترکیه و ثبت شرکت این است که بر خلاف بسیاری کشورها که شما مجبور هستید فردی از اهالی همان کشور را به اجبار شریک خود نمایید،در استانبول و بطور کلی ترکیه این اجبار برای شما وجود ندارد و شما میتوانید مالکیت 100% سهام شرکت ثبت شده را به صورت کاملا قانونی در اختیار بگیرید.به طور مثال برای ثبت شرکت در امارات شما بایستی بیشتر از نیمی از سهام شرکتتان را به نام یک شخص اماراتی کنید و حتی سالیانه به وی وجه هم پرداخت نمایید.

چگونه با ثبت شرکت می توانید اقامت بگیرید؟

روش های دریافت ویزای کار در استانبول

برای اخذ ویزای کار استانبول و ترکیه برای خارجیان که جهت کار در محل کار ترک ها عازم این شهر میشوند باید این محل کار شرایط لازم را که توسط وزرات کار و امور اجتماعی وضع شده است را دارا باشد.این شرایط عبارتند از:

روش های دریافت ویزای کار در استانبول

قوانین اقامت در استانبول از طریق ثبت شرکت

تقریبا از سال 2003 قوانین ثبت شرکت در ترکیه دچار تغییراتی شد که برطبق این تغییرات انجام شده برای فعالیت در استانبول و تجارت در این شهر وکشور، ثبت شرکت در ترکیه ضروری خواهد بود. یک شرکت خارجی میتواند با مالکیت ۱۰۰% ثبت گردد و تحت عنوان نام شرکت در این کشور شروع به فعالیت نماید، شرکت های خارجی ثبت شده در استانبول این حق را دارند که در محدوده ی اهدافی که در اساسنامه معین شده است فعالیت نمایند و سودآوری داشته باشند.

قوانین اقامت در استانبول از طریق ثبت شرکت

نحوه اخذ ویزای توریستی استانبول

جذابیت های توریستی استانبول به خاطر موقعیت جغرافیایی خاص این کشور و قرار گرفتن بین دو قاره آسیا و اروپا مرکز توجه بسیاری از گردشگران سراسر دنیاست. به موجب تمرکز بالای مکان های تاریخی و گردشگری و فعالیت های فرهنگی، این شهر در سال 2010 به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا انتخاب شد.

گردشگران ایرانی با ورود به کشور ترکیه و شهر استانبول ویزای توریستی سه ماهه را بدون هیچ مشکلی دریافت خواهند کرد. اقامت توریستی میتواند با ارائه مدارک و طی کردن مراحل لازم به 6 ماه یا یک سال بسط داده شود. شما با داشتن اقامت توریستی اجازه کار یا تحصیل را در این شهر نخواهید داشت.

نحوه اخذ ویزای توریستی استانبول

ویزا ترکیه و استانبول

برای ورود به هر کشوری اصلی ترین مدرکی که لازم است ویزا آن کشور است.برای ورود به ترکیه و استانبول نیز این مدرک ضروریست.البته برای سفر 90 روزه به استانبول به ویزا نیازی نیست و تنها بلیط این شهر و محل اقامت مورد نیاز است.اما برای اقامت بیش از 90 روز و یا تحصیل و تجارت در استانبول حتماً باید ویزای این کشور را تهیه کرد.

ویزا ترکیه و استانبول

شرایط اخذ اقامت دائم در استانبول

افرادی که برای اقامت در شهر استانبول اقدام می کنند باید سلامت روحی و جسمانی کامل داشته باشند و هیچ نوع سابقه ی بیماری نداشته باشند و توانایی مالی خوبی برای ساپورت کردن خود و خانواده شان را برخوردار باشند .برای اقامت در استانبول به صورت دائم هم اکنون دو راه وجود دارد :

شرایط اخذ اقامت دائم در استانبول

انواع اقامت در استانبول

برای اقامت در استانبول روشهای مختلفی وجود دارد که در زیر آنها را بیان می کنیم.
 
اقامت توریستی 90 روزه بدون ویزا
مدت این اقامت 90 روزه یعنی 3 ماه است و برای این نوع اقامت نیازی به ویزا نمی باشد ( البته برای ایرانیان) و شما می توانید در استانبول به مدت 3 ماه در سال بدون نیاز به ویزا یا اجازه اقامت بدون هیچ مشکلی ساکن شوید. توجه داشته باشید با این نوع ویزا اجازه هیچ کاری مثل دادوستد و کار یا تحصیل در استانبول را نخواهید داشت.

انواع اقامت در استانبول

اقامت در استانبول

به طور کلی در بیشتر کشورهای جهان اشخاصی که برای اقامت اقدام می کنند تا 5 سال اقامت موقت دریافت می نمایند و پس از سپری نمودن 3 تا 5 سال می توانند درخواست اقامت دائم کشور مورد نظر را بدهند. با توجه به اینکه قوانین کشور ترکیه از قوانین فرانسه اقتباس شده است اشتراک هایی در خصوص این قوانین وجود دارد و در مورد قوانین اقامتی نیز همین حد 3 الی 5 سال وجود دارد.

اقامت در استانبول