اگر با خصوصیات و امکانات اتاق هتل آشنا نباشید، انتخاب اتاق کمي گيج‌کننده خواهد بود. نوع يک اتاق به عواملی همچون تعداد و اندازه‌ اتاق‌ها، کيفيت مبلمان، محتويات يخچال و مانند این چيزها بستگی دارد. در اين مطلب چند نمونه از انواع اتاق ها را برای اطلاع شما مسافرین شرح می دهیم:

انتخاب اتاق هتل در استانبول

اتاق استاندارد (Standard)
این نوع اتاق عادی ترین اتاقي است که در يک هتل وجود دارد و امکانات و اسباب و اثاثيه‌اش هم در حد معمول است. البته بايد يادآوري کنيم که اتاق استاندارد يک هتل چهار فصل، معمولاً از يک اتاق استاندارد در يک مهمانخانه امکانات بيشتري دارد و تر و تميز‌تر خواهد بود. پنجره‌هاي اتاق‌ استاندارد، معمولاً نماي خوبي ندارند.

اتاق مادريت (Moderate)
اين نوع اتاق‌ها، معمولاً از اتاق استاندارد کيفيت بهتري دارند. اين بهتر بودن کيفيت هم به منظره‌ي پشت پنجره، مساحت اتاق و نوع مبلمان بستگی دارد.

انتخاب اتاق هتل در استانبول

اتاق سوپريور (Superior)
اين اتاق بايد هم اندازه و هم کيفيت مبلمان بهتري داشته باشد؛ اما بيشتر وقت‌ها به اتاقي که نماي بهتري داشته باشد مي‌گويند اتاق سوپريور.

اتاق دلوکس (Deluxe)
اتاق دلوکس، بايد از هر نظر دلوکس يا به زبان خودمان مجلل باشد؛ چه از نظر منظره‌ي پشت پنجره، چه از نظر موقعيت مکاني‌اش در هتل، چه از نظر مبلمان و چه اندازه.

انتخاب اتاق هتل در استانبول

جونيور سوئيت (Junior suite)
جونيور سوئيت، معمولاً يک اتاق بزرگ است که يک بخش‌ آن با وسايل اتاق نشيمن پر شده است. گاهي البته بين اين دو بخش يک ديوار نصفه نيمه قرار دارد، اما به هر حال جونيور سوئيت هميشه يک اتاق دارد، نه دو اتاق.

سوئيت (Suite)
سوئيت معمولاً دو اتاق يا بيشتر دارد: اتاق خواب و اتاق نشيمن که کاملاً از هم جدا هستند. بعضي هتل‌ها اسم هر اتاقي که يک کاناپه داشته باشد را مي‌گذارند سوئيت، که نوعي کلاه گذاشتن سر مشتري خواهد بود.