اگر سفر دو روزه ای به استانبول دارید نگران نباشید که نمی توانید از این شهر دیدن کنید. ما در اینجا چند پیشنهاد برایتان داریم که سفرتان در همین دو روز مفید خواهد بود.

سفرتان در استانبول را، با دیدن مسجد آبی و همسایه‌اش، ایا صوفیه آغاز نمایید. سپس به بازدید از بازیلیکای سیسترن بروید. برای ناهار نیز می‌توانید از بالای دیوان یولو خود را به بازار بزرگ رسانده و به رستوران هاووزلو تشریف ببرید. می‌توانید از محوطه‌‌ی تهتکاله و از راه آبی امینونو، خود را به بازار مصری برسانید و بعد از این که خوب در اطراف این بازار گشتید، از غذاهای ترکی در حمدی ات لوکانتاسی - که کباب‌هایش حتی از منظره‌اش هم بهتر است- نوش جان کنید و لذت ببرید.

استانبول در دو روز

بعد از صرف شام، به مسجد آبی برگردید، جایی در کافه مشاله بگیرید و با خیال راحت استراحت کنید و به موسیقی زنده‌ی عامه‌پسند گوش نمایید.

استانبول در دو روز

روز دوم را از کاخ توپکاپی و موزه‌ی باستان‌شناسی استانبول بازدید کنید. از کاخ شروع کرده و برای هر کدام 4 ساعت وقت بگذارید. از ناهار و نماهای زیبای ایوانِ رستوران کنیالی هم می توانید استفاده کنید. برای صرف شام نیز می‌توانید در امتداد پل گالاتا حرکت کنید، خود را به گردشگاه جهانی بیوغلو در پایین خیابان استقلال برسانید و از مزه‌ها و غذاهای محلی در خیابان نویزاده لذت ببرید و نوش جان کنید.