شاید برایتان جالب باشد که خارجیان مقیم ترکیه و استانبول می توانند ارزان تر از مردم خودشان اتومبیل مد نظرشان را بدون پرداخت مالیات خریداری نمایند. این موضوع بیش از گردشگران تور استانبول ، برای کسانی که اقامت این کشور را دارند و در این شهر زندگی می کنند اهمیت دارد.

برخی قوانین و مقرراتی در کشور ترکیه به نفع خراجیان مقیم این کشور است و برخی دیگر نه چندان ! مثلا خرید اتومبیل بدون مالیات در استانبول و بطور کلی ترکیه برای افرادی مثل دانشجویان که موقتا در این شهر زندگی می کنند خوب است ولی برای افرادی که اقامت دائمی دارند کمی سخت و پر دردسر خواهد بود.

خرید اتومبیل بدون مالیات در استانبول

برای خارجیانی که مقیم استانبول هستند و اجازه کار در این شهر را دارند و یا در استانبول دانشجو هستند  می توانند اتومبیل معاف از مالیات خریداری کنند اما این ماشین فقط توسط خود آنها و یا خانواده درجه یک آنها می تواند استفاده شود. شهروندان ترک نمی توانند به این صورت و معاف از مالیات ماشین بخرند. بنابراین شرایط ویژه فقط مخصوص خارجیان است. این اتومبیل ها که بدون ملیات هستند را فقط باید از خارجی ها در استانبول خریداری کنید و یا از خارج ازترکیه خریداری کنید و به این شهر بیاورید .

خرید اتومبیل بدون مالیات در استانبول