Back to Top

هتل های منطقه تنگه بسفر استانبول

قطعاً حتی اگر تنگه بسفر استانبول را از نزدیک ندیده باشید اسم آن به گوشتان خورده. این تنگه در واقع باریکه آبی است که دریای سیاه را به دریای مرمره متصل می سازد و قاره اروپا و آسیا را نیز ازهم جدا می نماید. طول این تنگه 30 کیلومتر و عرض آن متغیر بین 700 تا 3550 متر می باشد. اگر در طول شب با کشتی این منطقه را بگردید  قطعاً از آن لذت می برید. چون در دو طرف آن بناهای تاریخی استانبول مثل کاخ چراغان و دلمه باغچه و همچنین هتل های زیبا قراردارد که با نورپردازی زیبا در تاریکی شب واقعاً رویایی اند.

هتل های منطقه تنگه بسفر استانبول

هتل های منطقه خلیج شاخ طلایی استانبول

خلیج شاخ طلایی یکی از مناطق توریستی استانبول است. این خلیج شیپوری شکل جزو زیباترین و معروفترین خلیج های طبیعی در دنیاست که قسمت تاریخی و قدیمی استانبول را از سایر شهر جدا می کند. هزاران سال است که از این خلیج و اسکله آن برای داد و ستد و تجارت کشتی ها استفاده می کنند. در  اطراف این خلیج  پارک ها و رستوران های زیادی وجود دارد که میتوانید هنگام غروب آفتاب به آنجا تشریف ببرید و از تماشای غروب آفتاب و منظره بی نظیر آن نهایت لذت را ببرید .

هتل های منطقه خلیج شاخ طلایی استانبول

هتل های منطقه تکسیم استانبول

منطقه تکسیم استانبول یکی از مناطق اصلی استانبول و به عبارتی به عنوان قلب استانبول شناخته می شود. این منطقه در قسمت اروپایی استانبول واقع شده و در ضمن معروفترین قسمت برای  توریستهایی استانبول نیز می باشد.چون چسبیده به میدان تکسیم (تقسیم)، خیابان استقلال و بی اوگلو است که رستورانهای مختلف، بازارهای استانبول، هتل های استانبول، سینما، تئاتر و دیسکوهای متعدد در آن وجود دارند.

هتل های منطقه تکسیم استانبول

انتخاب اتاق هتل در استانبول

اگر با خصوصیات و امکانات اتاق هتل آشنا نباشید، انتخاب اتاق کمي گيج‌کننده خواهد بود. نوع يک اتاق به عواملی همچون تعداد و اندازه‌ اتاق‌ها، کيفيت مبلمان، محتويات يخچال و مانند این چيزها بستگی دارد. در اين مطلب چند نمونه از انواع اتاق ها را برای اطلاع شما مسافرین شرح می دهیم:

انتخاب اتاق هتل در استانبول

استانبول در یک هفته

اگر شما سفری یک هفته ای به استانبول دارید ما کمکتان خواهیم کرد از این سهر زیبا و تاریخی دیدن کنید و به اکثر مناطق دیدنی آن بروید. فقط باید با برنامه ریزی پیش بروید.

روز اول را با دیدن مسجد آبی و همسایه‌اش، ایا صوفیه آغاز نمایید. سپس به بازدید از بازیلیکای سیسترن بروید و از محوطه‌‌ی تهتکاله و از راه آبی امینونو، خود را به بازار مصری برسانید و در آنجا بگردید و از غذاهای این بازار نوش جان نمایید.

استانبول در یک هفته

استانبول در چهار روز

اگر سفر 4 روزه ای به استانبول دارید از این مکانها می توانید دیدن کنید و لذت ببرید.

روز اول را با دیدن مسجد آبی و همسایه‌اش، ایا صوفیه آغاز نمایید. سپس به بازدید از بازیلیکای سیسترن بروید و از محوطه‌‌ی تهتکاله و از راه آبی امینونو، خود را به بازار مصری برسانید و در آنجا گشت بزنید.

استانبول در چهار روز

استانبول در دو روز

اگر سفر دو روزه ای به استانبول دارید نگران نباشید که نمی توانید از این شهر دیدن کنید. ما در اینجا چند پیشنهاد برایتان داریم که سفرتان در همین دو روز مفید خواهد بود.

سفرتان در استانبول را، با دیدن مسجد آبی و همسایه‌اش، ایا صوفیه آغاز نمایید. سپس به بازدید از بازیلیکای سیسترن بروید. برای ناهار نیز می‌توانید از بالای دیوان یولو خود را به بازار بزرگ رسانده و به رستوران هاووزلو تشریف ببرید. می‌توانید از محوطه‌‌ی تهتکاله و از راه آبی امینونو، خود را به بازار مصری برسانید و بعد از این که خوب در اطراف این بازار گشتید، از غذاهای ترکی در حمدی ات لوکانتاسی - که کباب‌هایش حتی از منظره‌اش هم بهتر است- نوش جان کنید و لذت ببرید.

استانبول در دو روز

نکات مهم در مورد خرید اتومبیل های معاف از مالیات در استانبول

اتومبیل های بدون مالیات همانطور که گفته شد دارای شرایط و مراحل مختلفی است که در شهر استانبول و کلاً کشور ترکیه انجام می گیرد. در اینجا چند نکته را آورده ایم که در این رابطه بسیار مهم هستند.

نکات مهم در مورد خرید اتومبیل های معاف از مالیات در استانبول

روند خرید اتومبیل معاف از مالیات در استانبول

بهتر است قبل از هر چیز بدانید خرید اتومبیل بدون مالیات دراستانبول شرایط ویژه ای دارد مثلا تنها باید از یک خارجی به یک خارجی دیگر فروخته گردد، می تواند توسط یک خارجی در استانبول و بطور کلی ترکیه خریداری شده و یا از خارج از کشور به ترکیه آورده شود. فرایند خرید این نوع اتومبیل به طور کلی به شرح زیر می باشد:

روند خرید اتومبیل معاف از مالیات در استانبول

چه کسانی می توانند در استانبول اتومبیل تکس فری بخرند؟

باید بدانید افراد خاصی می توانند اتومبیل بدون مالیات در استانبول تهیه نمایند. ما در این مطلب لیست کسانی که می توانند در استانبول و بطور کلی ترکیه اتومبیل بدون مالیات خریداری کنند را آورده ایم.

چه کسانی می توانند در استانبول اتومبیل تکس فری بخرند؟

صفحه1 از9